5 Ekim 2007 Cuma

Parti parti parti

Oğlumun doğum günü Ramazan’a denk geldiği için iftardan sonra parti yapmaya karar verdik. Parti diyorum çünkü kulağa çok sevimli geliyor :)
28 kişi misafirimiz vardı. Herşeyi göze alıp yaptım bu işi. Küçücük bir evimiz var ve düşünün artık 28 kişi nereye sığdı. Bir nevi kokteyl oldu J
Şimdi parti ayrıntıları şöyleydi.
Tabi aksaklıklarıda yazıcam J
Misafirlerimizin hepsinin gelmesini bekledik. Sonra herkesi TV başına toplayıp ışıkları söndürdük. 3 haftadır hazırlamaya çalıştığım slide gösterisinin bir kısmında eşimden yardım alarak güzel bişey çıkarttık ortaya. Netten bir program buldum ve yükledim. Slide ı düzenleyip “Canitomuzla 1 sene…” diye başlayan bir yazıyla canın anne karnı görüntüsünden bügüne kadar olan en şirin fotoğraflarından bir slide hazırladım. Bu fotoğraflara esprili yazılar ekledim. Bitimine Can ın ağzından bir teşekkür yazısı yazdım. Tabi bu arada şu an oğlumun blogunda çalan doğum günü şarkısı volume çok yüksek bir şekilde çalıyordu. Herkes duygulandı, güldü…sanırım hoş bişey oldu. sonunda alkışlandık. Hemen akabinde annemle pastayı masaya yerleştirdik. Eminönün’den aldığımız bir mum vardı bir türlü yakmayı başaramadım. çiçek gibi birşey…neyse sonunda yandı ortası baya alev alıyor ve çiçeğin yapraklarında mumlar var onlar açılıyor ve üflüyoruz. Güzel bir mumdu.tavsiye ederim. Bu arada eniştemize verdiğimiz konfetiler havaya fırlatıldı. rengarenk bence çok şekerdi.1,5 m.uzunluğunda palyaço balonumuz vardı. 30 adet balon şişirdim. düğümlemekten parmaklarım koptu.:)sokak kapımızda üzerinde burada parti var bannerı yapıştırdık. Masanın arka duvarına yapıştırdığım duvar banner ı denen bir afiş astım. perdenin üzerinde duran duvara happy birthday yazısı astım .hemen altındaki cama yılbaşı ağaçlarına takılan renkli ampullü ışıkları taktım. perde üzerinde kapalıyken çok şirin gözüküyodu. Peçeteler, masa örtüsü, şapkalar, kaynana dili, borazan aldım. hepsinde aynı çizgifilm kahramanını kullanmaya özen gösterdim. Pasta kestikten sonra herkese Can dan minik birer hediye dağıttık. Halamızın hazırlattığı üzerinde Canın fotoğrafı bulunan buzdolabı magnetleri herkesin hoşuna gitti. Mavi tüllere sardım. üzerinde it,s a boy yazan kurdelelerle bağlayıp düğüm yerlerine silikonla boncuk yapıştırdım.Canın doğumunda içinde çikolata ikram ettiğimiz aynı renk tüllerden yapılı sepetimizin içinde dağıttık. içinde gazoz olan bebek şampanyamızda vardı.patlıyordu ama göze alamadım.her yer yapış yapış olacaktı J hediyelerimiz açtık ve teşekkürümüzü ettik. Sonuç olarak her şeyi çok keyifle hazırladık.Eğlendik.Umarım sizlerde çocuklarınıza parti yaptığınızda biraz da olsa sizleri bir fikir verebilmişimdir.

Hatalarımız:

Slide yazımızın kapanış yazısının çıkmaması
Pasta kesilirken doğumgünü şarkısı çalmayı unutmamız
Herkesin gelmesini beklerken insanları biraz sıktık
Alengirli mumu bir süre yakamamış olmam
Herkesle aynı şekilde ilgilenememiş olmamız
Bebek şampanyasını zamanında patlatmayı unuttuk
Şapkalarımıza rağbet olmadı J
Pasta yetmeyecek korkusuyla ince kesmiş olmamız J
Yüksek topuklu bir ayakkabı giymiş olmam L
Canla çok fotoğraf çektiremedik.
Anı defteri yapacaktım o kalabalıkta unuttum.

1 yorum:

FATMA dedi ki...

çok güzel geçtiği belli
ama keşke resimde ekleseydiniz