6 Ağustos 2008 Çarşamba

Burcum:KOVA Taşım:Ametist

ametist Rengi sarı-yeşilden mavi-yeşile değişen feldspat. Ender de olsa şeffafları bulunabilir.
Menekşe ya da mor renkli olan kuvars kristali. Mor yakut ya da mor necef de denir.
PSİKOLOJİK ETKİLERİ:Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir. AmetistKolye-692-1
Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.
Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.
Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.
FİZİKSEL ETKİLERİ:Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
Unsuru: Hava Çakra: Taç, Timüs bezi, Üçüncü göz

Yukarıda gördüğünüz kolye şuanda inanılmaz moda!Televizyonda dikkat ederseniz bazı insanların boynunda çeşitli renklerde görebilirsiniz.Bende hemen bir tane edineceğim. Sizlerede tavsiye ediyorum.Hem şık ve sade duruyor hemde yukarıda okuduğunuz gibi bir çok faydası var.
Sizde kendi taşınızı merak ediyorsanız buraya bakın.

2 yorum:

Craft Woman dedi ki...

Canım senin burcun diğer taşları Kova burcu taşları
1-Agat
2-Ametist
3-Kalsedon
4-Kuvars
5-Yeşim bak buradalar.
Burç Taşları

PIN@R dedi ki...

daha önce baya bir araştırmıştım bu taşları şimdi yine okim bakalım:)) canın blogundaki bilgileride buraya aktarıyorum fırsat bulduça...